Космическая сетевая стратегия

Форум команди Сталевий Грифон

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.



Пояс

Сообщений 1 страница 26 из 26

1

Є думка, що на наш період носились також прості пояси, з тканини.
додаю малюнки.
хто володіє інформацією, висловлюйтеся.

0

2

ще пару малюнків для порядку

0

3

і ще один цікавий малюнок

0

4

сумнывно з наступних причи(по мыныатюрах)
1. люди, котрі були спроможні затарити собі амуніцію - потребували однозначно шкіряні ремені. з практичної точки зору вони і витриваліші і міцніші.
2. візьмемо на розгляд мисливців, будь-яких - те саме носили однозначно шкіряні ремені
3.  звичайні ремені з тканини носити могли впринципі всі але в якості завязок для одягу(порти наприклад щоб трималися)
4. шкіряні ремені, шкіряні завязки - носили абсолютно всі. хто не був спроможний затарити навіть це підперезувався звичайним шнуром

чи є ще в когось думки стосовно?

0

5

погоджуюсь. практично, бо логічно :)

0

6

доречі для повсякденного вжитку разом зі шкіряними ременями використовували ткані пояси(ті самі крайки)

в мене от для прикладу є в комплекті до мого кожуха(для зимового походу зробив такий чудодівайс) є тканий пояс. але він носить чисто декоративний характер, адже зброю на нього не почіпиш. зброю скоріше всього ховали під кожухи(а то неприємно знаєте зимою коли рука примерзне до леза чи щось, ну це так субєктивні думки)

також ткані пояси могли бути застосовані в якості символу кланової належності(наприклад кілти в ірландії та шотландії в високому середньовіччі)

якщо вже шукати щось по тканим поясам то варто поглянути також на тесьму, обмотки.... скандинавію. але всюди, де я тільки не бачив такі речі використовувались виключно з якимись іншими цілями, аніж повсякденний вжиток

0

7

Але висновок--що зображено на малюнках?
це шкіряні пояси на зав"язках? чи все-таки ні? чому їх зображають саме такими?
про ткані, декоративні пояси мова не йде--це зовсім інша річ.

На зображеннях бачимо, що лицарство носить два пояси: шкіряний з пряжкою, і другий--що зав"язується.
Один з них служить для підперезування, на другому висить зброя.
Зображення не одиничні.
То ж чому саме так?

0

8

lex написал(а):

сумнывно з наступних причи(по мыныатюрах)

що саме сумнівно?

Ткані пояси (в т.ч. золототкані, шовкові, прикрашені дорогоцінними каменями) застосовувалися в Європі 13го століття досить широко. (ну, ясно, що відповідно джо статусу)
http://jessamynscloset.com/Fernando.html
http://photofile.ru/users/rusia/1249634/28002073/  - от силки на деякі копані поясочки.
перерила трохи інформації і от мої висновки - пояси були.  :)
Були просто мотузки - у найбідніших щарів населення (жебраків), і, наприклад, у францисканців, вони їх носили в знак тотальної бідності і смирення..
Були пояси ткані прості. думаю, що на картинках з БМ саме такі. На картинках ясно видно - таким поясом підпоясані котти, меч висить на 2му, шкіряному поясі. В тій же БМ є і жіки, підпоясані такими тканими поясами. Це просто тканий пояс зав"язаний на вузол. Пряжки і хвостовики увійшли в широке застосування на тканих поясах пізніше - 14-15 ст.
Були пояси ткані "наворочені" - шовкові, з золотом, камінням, носилися знаттю. З пряжками і хвостовиками.
І, звичайно, були шкіряні пояси.. аналогічно різні...
Висновки зроблені завдяки матеріалам форуму 13с.

З.І. Бодя, підписуй, будь-ласка, мініатюри...

0

9

Dо Lex: Стосовно кланової приналежності окрім кілтів у тій же Шотландії чи Ірландії (Арморіка зовсім інше питання) використовували гербові бляхи на шкіряних поясах.
             Єдина згадка про якесь значення тканих поясів у Шотландії, яку я зустрічав - це був подружній пояс присяги, яким обвязували руки нареченим, щось на зразок нашого 
             рушника.  ;)
             Але якщо Ти маєш якусь ссилку щодо свого припущення, то будь-ласка, подай її. Тоді для мене це буде нова інфа..  :)

Do Roland:
Я зустрічав у церковній літературі пряме порівняння вбрання (і обладунків) лицаря до конкретних християнських чеснот. Тут тобі краще нашого Віталіка запитати. ТОчно знаю, що про це згадує також св.Павло. До чого це я? А до того, що у релігійному середньовіччі були актуальні шлюби, тобто присяга чи чистоти (не плутати з поясом вірности!  :) ), чи служіння комусь, чи тверезості, на час поки лицар не доконає конкретного подвигу. Символом цього якраз і могли бути символічні ткані пояси (якщо ми не говоримо суто про тасьму, яка підперезує одяг). Можу помилитися, але чи не згадує цей факт Сенкевич стосовно свого персонажа Збишка у Хрестоносцях? (тут вам і XIV ct.)

0

10

Roland написал(а):

На зображеннях бачимо, що лицарство носить два пояси: шкіряний з пряжкою, і другий--що зав"язується.
Один з них служить для підперезування, на другому висить зброя.
Зображення не одиничні.
То ж чому саме так?

Побачила твоє повідомлення після того, як своє відправила :)
Ну, як я собі уявляю, просто так було зручніше... Один пояс при потребі носити меч - однеозначно незручно. Чому другий саме тканий, а не однозначно шкіряний - біс їх знає, але так воно є.
А пояс, яким підперезували одяг, міг бути і шкіряний. Потім пошукаю, де бачила..

0

11

Roland написал(а):

Але висновок--що зображено на малюнках?
це шкіряні пояси на зав"язках? чи все-таки ні? чому їх зображають саме такими?

звичайні пояси так кріплять. можу сфоткати себе з закріпленим поясом - тоді буде зрозуміло
ааа тепер бачу - ше якраз і є звичайний шнурок, яким подперізувався одяг, не броня. по броні завжди давали шкіру

Maximus написал(а):

Але якщо Ти маєш якусь ссилку щодо свого припущення, то будь-ласка, подай її. Тоді для мене це буде нова інфа..

я просто подавав приклад що в шотландії....
а от на просторах європи ткані пояси....
можливо просто якось плетано висловився

Ray написал(а):

Побачила твоє повідомлення після того, як своє відправила 
Ну, як я собі уявляю, просто так було зручніше... Один пояс при потребі носити меч - однеозначно незручно. Чому другий саме тканий, а не однозначно шкіряний - біс їх знає, але так воно є.
А пояс, яким підперезували одяг, міг бути і шкіряний. Потім пошукаю, де бачила..

тут пригадав, що 2 роки тому тягав сокиру застромлену за тканий пояс - впринципі тіко для сокири і підходе, ні ножа ні іншого пердмета на тканий пояс не почепиш

переглянув ще раз малюнки - здається мені що там 3 види завязувань пояса звичайного
1. пост другий - то явно двукільцевий пояс!!! щойно дійшло на такі пояси зручно підкріплювати все підряд, і вони як-раз були вузькими
2. в третьому пості не визначу
1. в першому пості на чуваку зправа - точно щось ткане

отож дозвольте висунути наступні висновки
1. були шкіряні пояси
2. були ткані пояси(без пряжок, просто як завязки)
3. ткані пояси застосовувались будь-де (крім тягання зброї, гаманців) скоріше як підперезування одягу... могли носити якесь символічне чи культове значення
4. шкіряні пояси - будь-де, а також і випадках кріплення зброї, ножів, гаманців, фляг, тощо.

0

12

В.В. Мурашева Древнерусские ременные наборные украшения
http://reconstructor.org.ua/galery.php? … &p2=12

0

13

lex написал(а):

отож дозвольте висунути наступні висновки
1. були шкіряні пояси
2. були ткані пояси(без пряжок, просто як завязки)
3. ткані пояси застосовувались будь-де (крім тягання зброї, гаманців) скоріше як підперезування одягу... могли носити якесь символічне чи культове значення
4. шкіряні пояси - будь-де, а також і випадках кріплення зброї, ножів, гаманців, фляг, тощо.

от і я про шо..
Бодя, роскажи, будь-ласка, про верхні мініатюри  - що це і хто на них... У них це справді, мабудь, щось ритьуальне, та інформації про такі пояси я покищо не маю.
А от і фотка, з якої це все почалося. Починаемо полювання на джерела пояса того дядьки, і знаходимо всі відповіді :)

0

14

Ой, і доречі, на першій картинці у чоловіка меч висить саме на тому білому поясі...

0

15

згадав ще одне:
ткані пояси з написами використовувались як екзорцизми в бою чи під час перемовин на ворожій території.
Парадокс, але аналогія залишилося до сьогодні у православних монахів (сам такий бачив і в Києво -Печерській і в Святогорській Лаврах).
...парадокс ще більший у тому, що сьогодні московські православні ієрархи заборонили молитися за спасіння: сатаністів, самогубців, єретиків і католиків...
і такий пояс має відганяти усю нечисть і зло, також з перечислених.
мда-а...

0

16

про вищеописане пыдтверджую. бачив таке в почаъвськый лавры

0

17

Ray написал(а):

Ой, і доречі, на першій картинці у чоловіка меч висить саме на тому білому поясі...

дура я дура.. пояса на верхней картинке не тканые, это кожаные широкие пояса, предназначеные для ношения меча. учим французкий и смотрим тут: http://www.fiefetchevalerie.com/fief/?2 … e-croisade там еще много полезной информации.
Для продолжения дискуссии ищем источники на "ритуальные" пояса...

0

18

Ага! тобто білі пояси на першому і останньому малюнку(третє повідомлення) все-таки шкіряні?
Перевіряєм!...

0

19

Roland написал(а):

Ага! тобто білі пояси на першому і останньому малюнку(третє повідомлення) все-таки шкіряні?
Перевіряєм!...

Що перевіряем? Це так.
Берем Оакешотта "Рыцарь и его доспех" і дивимся
http://www.tgorod.ru/index.php?contentid=203 - картинтка звідси. там ще керування по виготовленню.
Бодя, що це за мініатюри!?!

0

20

Ну що ж, загалом вірю. Цілком відображає мініатюри в 1 і 3 повідомленнях.
Просто мене від початку бентежив білий колір поясів.
до речі я до сих пір не розумію, чому їх малюють білими?

Rayяк тільки знайду звідки взяв першу картинку--відпишу.

Вивід--ми вже знаєм, як робити лицарську перевязь ^_^

Ще раз вернемось до картинок в повідомлені 2.
Отже це не подвійний пояс.
Що там на чому висить?

0

21

біла шкіря - сиромять. достатньо міцна

0

22

Roland написал(а):

Ще раз вернемось до картинок в повідомлені 2.
Отже це не подвійний пояс.
Що там на чому висить?

на картинках во втором посте либо тканые пояса, либо просто завязаная узлом сыромять.. имхо тканые.. на первой и третьей нечетко видно - может, глюк автора, а может, как-то там крепиться особо меч к кожаному поясу..
а вот на второй видно, что меч висит на кожаном поясе..
тема поясов не раскрыта :)
хочу источник на пояс большого дяди :D

0

23

http://www.historiavivens1300.at/biblio … tgurt1.htm

0

24

Ще пояси з БМ в іншому ракурсі.

0

25

для Боди

0

26

нехай тут буде -- http://www.berwelf.de/realien/lund/lund_6779.html

0